Bezdrátový internet

Jsme zde pro Vás již od roku 1996

 

Nejčastější otázky k bezdrátovému internetu

 

 

V jaké lokalitě si mohu službu „bezdrátový internet“ pořídit?

Služba „bezdrátový internet“ je poskytována v převážné většině obcí v Královéhradeckém kraji a části Libereckého kraje. Dostupnost služby si můžete ověřit níže pomocí GPS lokace nebo zadáním Vaší adresy. U bezdrátové technologie je vždy potřeba, aby byla přímá viditelnost na jeden z našich vysílačů. V případě, že si nejste jistí přímou viditelností na náš vysílač, může být ještě před samotnou realizací služby provedeno místní šetření.

 

Co je v ceně aktivačního poplatku?

V ceně aktivačního poplatku je základní anténa do cca 1 km od vysílače (při větší vzdálenosti je na doporučení technika potřeba dokoupit přídavnou parabolickou anténu, která je za doplatek od 500 do 1500 Kč dle použité antény), 10 metrů UTP kabelu od antény k zařízení, 2ks RJ45 konektoru a 1 hodina práce technika.  Další vícepráce (např. lištování přes několik místností) a časově náročnější instalace jsou účtovány za zvýhodněnou cenu 200,- Kč/hod. U každé nové přípojky je počítán poplatek za montážní materiál v částce 50 Kč.

 

Jaký je průběh, rychlost a délka instalace a předání služby?

Instalace „bezdrátového internetu“ v rodinných domech jsou vždy specifické a většinou probíhají tak, že náš technik přijede k Vám domů na místní šetření, aby individuálně posoudil Vás případ. Na místě přesně vypočítá cenu za připojení a na základě další dohody se následně domluví termín realizace služby. První návštěva našeho technika je ZDARMA. V případě, že nenastane žádný problém a instalace je snadná, náš technik může instalaci provést hned při první návštěvě tak, abyste internet mohli využívat co nejdříve. Realizace nové přípojky internetu trvá přibližně 1,5 hodiny.

 

Poznámka:

 • V den instalace zákazník podepisuje smlouvu a přebírá plně funkční službu.
 • Cenová nabídka platí pouze pro nové zákazníky. Původní ceny a tarify budou stávajícím zákazníkům průběžně navyšovány dle aktuálního ceníku.
 • Výše uváděné rychlosti stahování a odesílání dat u jednotlivých tarifů se pohybují dle použitého koncového zařízení, rušení v dané lokalitě, dále dle vytížení linky a serveru, ze kterého stahujete data (běžně však k horní hranici dané služby). Uváděné rychlosti jsou maximální dosažitelné. Více o maximální, běžně dostupné a minimální rychlosti naleznete ve Specifikaci služeb společnosti N_SYS s.r.o. - viz. Dokumenty ke stažení
 • Zařízení je po celou dobu trvání smlouvy ve vlastnictví společnosti N_SYS s.r.o.
 • Po uplynutí sjednané doby smlouvy automaticky přechází smlouva na dobu neurčitou, bez dalšího poplatku.

 

Proč se mi při stahování ukazuje mnohem menší rychlost, než mám sjednanou ve smlouvě?

Veškeré uváděné rychlosti jsou maximální. Běžně se však uváděné rychlosti stahování i odesílání pohybují u horní hranice vybraného tarifu. Služba je poskytována bezdrátově, a proto může být rychlost stahování ovlivněna rušením signálu v dané lokalitě, dále pak použitou technologií, případně i stářím klientské antény. Pokud je klientská anténa starší více než 5 let, nemusí být již schopná přenášet námi nabízené rychlosti, a proto je potřeba ji vyměnit za novější typ antény.

 

Jaké faktory mohou ovlivnit rychlost Vašeho internetu?
 • Pokud stahujete pomocí programů z P2P sítí, pak Vám internet na ostatních stránkách nebude fungovat na 100%, protože velkou část rychlosti používají právě zmiňované programy.
 • Pokud máte ve svém počítači nebo jiném zařízení vir nebo jiný malware je možné, že tento nežádoucí program ovlivní i rychlost stahování.
 • Dalšími faktory, který ovlivňují rychlost internetu, jsou servery, na které se připojujete. Ne každý server má takovou kapacitu, aby obhospodařil všechny uživatele internetu ve stejnou chvíli na 100%.
 • Pokud máte doma dva a více počítačů (nebo jiných zařízení s připojením k internetu) námi dodávanou rychlost si tato zařízení dělí mezi sebou.
 • Rychlost internetu může ovlivnit i výkon vašeho počítače (hlavně u starých PC je načítání stránek pomalé, což je ovlivněno grafickou kartou, pamětí RAM, atd.).
 • Pokud ve Vaší domácnosti používáte wifi router a k internetu se připojujete bezdrátově, pak může být nižší přenosová rychlost způsobena stářím wifi routeru. Váš domácí prostor může být také zarušený jinou bezdrátovou sítí a toto rušení může zapříčinit sníženou přenosovou rychlost. Reálnou rychlost stahování nejlépe ověříte přímo na zařízení, které je k internetu připojeno kabelem.
 • Pokud i přesto máte pocit, že žádný z příkladů se Vás netýká, ozvěte se nám na e-mail: dohled@nsys.cz nebo telefonicky na číslo pro hlášení poruch: +420 498 100 000.

 

 

Chcete rychle zjistit jaký internet Vám můžeme nabídnout ve Vaší lokalitě?

Máte nějaký dotaz k nabízeným službám?

Zanechte nám Vaše telefonní číslo, a my se Vám ozveme.

Tato webová stránka používá pro poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte.

Více informací