O optickém připojení

Jsme zde pro Vás již od roku 1996

O optickém připojení

V naší optické síti provozujeme technologii GPON od výrobce HUAWEI. Tato technologie umožňuje nasadit Next-Generation network(NGN). To umožňuje nabídnout zákazníkům přístup k pokročilým tripple-play službám, tedy internetu, televizi a telefonním službám.

Pasivní optické sítě (PON - Passive Optical Network) představují jeden z nejvýznamnějších směrů v nasazování optických přístupových sítí. Pasivní proto, že mezi ústřednou poskytovatele telekomunikačních služeb a koncovým zákazníkem není nutno používat žádné aktivně napájené síťové prvky. GPON standard umožňuje přenos 2,4Gbps na účastníka a 1,25Gbps od účastníka.

 

Zapojení sítě GPON

 

Klientská jednotka HUAWEI ONT

 

 

Výstavba optické sítě uvnitř objektu

VERTICASA® Cable System

Vybudování vnitřních optických rozvodů spočívá v instalaci jednoho tzv. riser kabelu, který obsahuje optická vlákna SM G.658 v 900nm ochraně. Tento kabel prochází objektem vertikálně od přízemí/sklepních prostor až do nejvyššího patra objektu. Z kabelu pak lze v kterémkoliv místě jednoduchým způsobem vytvořit odbočku a instalovat požadované optické vlákno pomocí mikrotrubičky zákazníkovi přímo do bytu, kde je kabel zakončen optickou zásuvkou a účastnickou jednotkou.

Součástí tohoto systému jsou samozřejmě propojovací, svařovací a ukončovací boxy. Námi navrhovaný systém nabízí rychlou a jednoduchou montáž v objektu, velkou variabilitu řešení a je výhodný vzhledem k možnosti postupného připojování zákazníků podle aktuálních potřeb zákazníka.

V suterénu objektu je kabel obsahující optická vlákna od jednotlivých uživatelů vyveden do demarkačního boxu, ve kterém je napojen na páteřní optickou trasu přivedenou do objektu.

 

Situační řez budovou

Chcete rychle zjistit jaký internet Vám můžeme nabídnout ve Vaší lokalitě?

Máte nějaký dotaz k nabízeným službám?

Zanechte nám Vaše telefonní číslo, a my se Vám ozveme.

Tato webová stránka používá pro poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte.

Více informací