Jak správně měřit rychlost internetu

Jsme zde pro Vás již od roku 1996

Jak správně měřit rychlost internetu

 

Měření rychlosti internetového připojení

 

Jak správně měřit rychlost internetového připojení

 

Kontrola tarifu

Před samotným měřením rychlosti internetového připojení je nutné zkontrolovat, jaký tarif máte ve smlouvě uveden.  Dle našich webových stránek, aktuálního ceníku a podle specifikace služeb, zjistit specifikaci jednotlivých tarifů jak na optické, tak bezdrátové technologii.

Optimalizace sítě před měřením

Jediný správný způsob měření je po ethernetovém kabelu s vypnutým wi-fi modulem na Vašem počítači. Před měřením rychlosti je také nutné zkontrolovat, nejsou-li ve Vaší síti připojeny ještě další zařízeními (IPTV, tablet, telefon, …), které mohou negativně ovlivňovat výsledek měření.

Kontrola stavu PC

Je potřeba také ověřit, zda nemáte neaktuální software, OS a ovladače nebo hardware, které nemusí podporovat rychlosti nastavené dle tarifu, a které mohou také ovlivnit naměřené hodnoty. Další věc, která ovlivňuje měření, je velké množství otevřených oken v prohlížeči nebo velké množství spuštěných procesů.

Doporučení aplikace

Měření provádějte přes webové aplikace. Na internetu je velké množství měřících aplikací rychlosti, které mohou taktéž zkreslovat výsledek z důvodů nižší kvality serverů. Optimální aplikace pro měření rychlosti internetu, kterou doporučujeme i na našich internetových stránkách, je na serveru www.speedtest.net. Na tomto serveru doporučujeme měření provádět na více než jeden měřící server.

 

 

Chcete rychle zjistit jaký internet Vám můžeme nabídnout ve Vaší lokalitě?

Máte nějaký dotaz k nabízeným službám?

Zanechte nám Vaše telefonní číslo, a my se Vám ozveme.

Tato webová stránka používá pro poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzu návštěvnosti cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte.

Více informací